Resurs UDT w Rzeszowie

Resurs urządzeń transportu bliskiego na terenie Rzeszowa

Firma RADIIS, wychodząc naprzeciw przepisom, które wymagają, aby od 6 grudnia 2019 r. urządzenia transportu bliskiego miały obliczony resurs, do swojej oferty wprowadziła taką usługę na terenie Rzeszowa.

Resurs UDT w Rzeszowie

Resurs urządzeń transportu bliskiego, inaczej projektowana żywotność eksploatacyjna, to parametry graniczne, które stosuje się, aby ocenić stan techniczny urządzenia. Podstawowe dane, które trzeba wziąć pod uwagę określone są przez ustawodawcę w Rozporządzeniu Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 30 października 2018 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji, napraw i modernizacji urządzeń transportu bliskiego (Dz. U. 2018 poz. 2176). Najprościej mówiąc, to z góry ustalony czas wyrażony w odpowiednich jednostkach dla danego urządzenia, przez który może ono być w użyciu. Dzięki obliczeniu tego czasu, wiesz, przez jaki okres masz gwarancję bezpieczeństwa i sprawności użytkowania konkretnego urządzenia.

Resurs urządzeń transportu bliskiego dotyczy m.in.:

  • wózków widłowych,
  • podestów ruchomych,
  • ładowarek teleskopowych.

Jakie parametry są brane pod uwagę, aby prawidłowo obliczyć resurs? Zależy to od urządzenia, ale najogólniej mówiąc, najważniejsza jest:

  • liczba oraz długość wykonywanych cykli pracy,
  • obciążenie,
  • wysokość podnoszenia.

RADIIS – resurs UDT w Rzeszowie

Obliczaniem resursu UDT w Rzeszowie zajmują się nasi wykwalifikowani pracownicy inżynieryjno-techniczni, którzy mają odpowiednie uprawnienia do wykonania tego zadania. Obliczenie tych parametrów wymagane jest przy maszynach, które są w użytku dłużej niż rok. Nasza firma wykona dla Ciebie te obliczenia wraz z pełną dokumentacją. Pamiętaj, aby zlecić nam wykonanie tego zadania przed okresowym przeglądem maszyn i dopuszczeniem ich do dalszej eksploatacji, ponieważ wyliczenie parametrów jest wymagane przez inspektorów Urzędu Dozoru Technicznego (UDT).

Naszą firmę cechuje profesjonalizm i doświadczenie w obsłudze klienta. Oferujemy pełne wsparcie i indywidualne podejście do każdego klienta. Oprócz obliczenia resursu i przygotowania dokumentacji z nim związanej, wykonujemy także przeglądy specjalne.

Najczęściej to producenci określają żywotność maszyn, jednak biorąc pod uwagę to, że każde urządzenie eksploatowane jest w różnych warunkach, często trudnych, jego żywotność może znaczenie się skrócić. Praca na takim sprzęcie nie będzie już bezpieczna, dlatego tak ważne jest, aby dokonać tych obliczeń. Tylko to pozwoli zapewnić bezpieczeństwo pracownikom.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Skontaktuj się z nami!