Kurs ADR cysterny w Rzeszowie

Jeżeli w przyszłości chcesz rozpocząć pracę związaną z transportem materiałów niebezpiecznych przewożonych w cysternach, musisz mieć odpowiedni certyfikat, który zdobywa się po ukończeniu specjalnego szkolenia. Właśnie z myślą o takich osobach powstał specjalistyczny kurs na cysterny ADR. Jeżeli zatem pragniesz poszerzyć swoją wiedzę, a ukończyłeś już podstawowy kurs ADR, nie mogłeś trafić lepiej.

Specjalistyczny kurs ADR cysterny – dla kogo?

Każde szkolenie stawia przed kursantami pewne wymagania. Nieważne, czy jest ono na poziomie podstawowym czy zaawansowanym. Aby przystąpić do kursu organizowanego przez naszą firmę, również musisz spełniać kilka warunków:

  • ukończone 21 lat,
  • prawo jazdy kategorii C, C+E lub B,
  • zaświadczenie o ukończeniu podstawowego szkolenia ADR.

Specjalistyczny kurs ADR na cysterny w Rzeszowie ma przygotowywać kierowców do pełnienia wszelkich obowiązków, ale również nauczyć ich, jak postępować w przypadku wystąpienia ryzyka zagrożenia zdrowia lub życia związanego z przewożeniem drogowych materiałów niebezpiecznych w cysternach. Nie jest to jednak jedyny główny cel zajęć. Jest nim również przekazywanie wiedzy dotyczącej podejmowanych czynności zapobiegawczych związanych z zagrożeniem, postępowania w czasie wypadku, a także przedstawienie i dokładne opisanie istniejących zagrożeń związanych z pracą na tym stanowisku.

Tematyka poruszana podczas kursu ADR w Rzeszowie

  • Szkolenie rozpoczyna się z reguły od powtórzenia wiadomości, które były na szkoleniu podstawowym ADR.
  • Omawiamy szczególne wymagania dotyczące cystern.
  • Przedstawiamy i analizujemy, jak funkcjonują pojazdy przewożące materiały niebezpieczne.
  • Omawiamy przepisy dotyczące cystern – użytkowania tych pojazdów w zakresie poruszania się na drodze, odpowiedniego oznakowania ich tablicami oraz naklejkami.
  • Przedstawiamy, jak napełnić oraz opróżnić cysterny i omawiamy zasady z tym związane.

Specjalistyczny kurs ADR cysterny w Rzeszowie nie może trwać krócej niż 16 godzin lekcyjnych, czyli 16×45 minut.

Egzamin państwowy po specjalistycznym kursie ADR

Odbycie kursu to nie wszystko. Aby zyskać pozwolenie na prowadzenie cystern z ADR, kursant musi podejść do egzaminu państwowego. Jeśli go zda, wówczas dopiero uzyska uprawnienia. Egzamin ma formę testu pisemnego i trwa 40 minut. Zdający otrzymuje 18 pytań. Aby przebiegł on pomyślnie, musi udzielić co najmniej 12 poprawnych odpowiedzi. Jeżeli nie zdasz egzaminu za pierwszym razem, możesz go powtórzyć. Nie może być to jednak okres dłuższy niż 6 miesięcy od momentu rozpoczęcia kursu.

Jeśli chcesz uzyskać uprawnienia i rozpocząć pracę związaną z transportem materiałów niebezpiecznych, zapisz się już dziś na specjalistyczny kurs ADR na cysterny w Rzeszowie.

Skontaktuj się z nami!