Kurs ADR podstawowy w Rzeszowie

Materiały niebezpieczne

Do materiałów niebezpiecznych możemy zaliczyć substancje oraz artykuły, które podczas nieodpowiedniego postępowania stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia. Mogą także zagrażać środowisku naturalnemu. Niebezpieczeństwo wzrasta w trakcie ich transportu. W związku z tym nie każdy może przewozić takie artykuły, ponieważ jest to ograniczone normami prawnymi.

Obecne przepisy znajdują się w Umowie europejskiej dotyczącej transportu drogowego materiałów niebezpiecznych. Dokument ten został ratyfikowany w 48 krajach, a rozporządzenia są uaktualniane co 2 lata. Konwencja ADR zawiera podział na 13 klas różniących się od siebie rodzajem zagrożenia, które może wystąpić podczas przewozu.

Jak uzyskać uprawnienia ADR?

Do uzyskania uprawnień niezbędne jest posiadanie wiedzy z zakresu przewozu artykułów niebezpiecznych. W tym celu warto ukończyć kurs podstawowy ADR w Rzeszowie. Chcesz rozwinąć skrzydła i zacząć nową drogę zawodową? To szkolenie jest dla Ciebie! Aby przystąpić do kursu, należy spełnić następujące kryteria: posiadanie prawa jazdy kategorii B, C lub C+E, ukończenie 21-szego roku życia. Dodatkowo musisz spełnić wymagania zawarte w Ustawie o ruchu drogowym oraz Ustawie o transporcie drogowym.

Po ukończonym szkoleniu trzeba przystąpić do egzaminu ADR. Test ma formę pisemną i złożony jest z 30 pytań. Kursant ma godzinę na rozwiązanie egzaminu, który uznaje się za zdany po uzyskaniu niespełna 75% poprawnych odpowiedzi.

Zakres szkolenia

Zdobędziesz wiedzę z zakresu ogólnych wymagań dotyczących transportu materiałów niebezpiecznych. Dowiesz się, jakie masz obowiązki jako kierowca oraz zaznajomisz się z głównymi rodzajami zagrożeń. Po ukończeniu kursu będziesz wiedział, jak zapobiegać zagrożeniom i jakich użyć środków bezpieczeństwa podczas ich występowania.

Na szkoleniu poruszone zostaną również tematy związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Po kursie na pewno będziesz wiedzieć, jakie podjąć działania w każdej sytuacji oraz jak używać sprzętu ochronnego. Dzięki dobremu przygotowaniu, rozpoczynając pracę, unikniesz stresu.

Uprawnienia ADR – prosta droga do Twojej kariery

Posiadając uprawnienia ADR, bez trudu znajdziesz wymarzoną pracę. Certyfikat o ukończeniu kursu uznawany jest nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Przewóz materiałów niebezpiecznych to ciekawa i odpowiedzialna praca, która daje sporo satysfakcji. Jeśli Twoje obecne zatrudnienie nie spełnia Twoich oczekiwań, już teraz zapisz się na kurs podstawowy ADR w Rzeszowie i zmień swoje życie zawodowe. Szkolenia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów z wieloletnim doświadczeniem.

Skontaktuj się z nami!