Kurs cięcia plazmowego w Lublinie

Proces cięcia plazmowego

Tworzona przez przepływający prąd plazma osiąga temperaturę kilkunastu tysięcy stopni Celsjusza. Wykorzystywanie plazmy do rozdzielania i żłobienia metali to metoda, którą stosuje się m.in. w motoryzacji, przemyśle ciężkim, branży farmaceutycznej czy sanitarnej. Umożliwia cięcie wszelkich materiałów przewodzących prąd. W praktyce są to najczęściej stopy aluminium i różne rodzaje stali. W użyciu tej technologii nie przeszkadzają farby, lakiery i zanieczyszczenia, więc jest coraz częściej wykorzystywana w zakładach produkcyjnych w celu zwiększenia wydajności pracy.

Jak zdobyć uprawnienia do obsługi systemów plazmowych?

Pracę na stanowisku spawacza nadzoruje Instytut Spawalnictwa i to on wydaje stosowne uprawnienia po ukończeniu kursu w ośrodku posiadającym atest tej instytucji, dotyczy to także cięcia plazmą. Centrum Kształcenia Spawaczy Radiis jest ośrodkiem certyfikowanym przez IS oraz TÜV Rheinland Polska, dzięki czemu bez trudu znajdziesz pracę na stanowisku spawacza na terenie całej Unii Europejskiej. Warunkiem jest ukończenie kursu. Stosowne zaświadczenie możesz otrzymać w tłumaczeniu na dowolny język europejski. Szkolenia składają się z części teoretycznej i praktycznej, a kończą egzaminem. Kurs trwa kilka dni. Z tego względu warto uczestniczyć w nim blisko swojego miejsca zamieszkania. Kandydatami na kurs cięcia plazmowego w Lublinie mogą być osoby posiadające:

  • min. podstawowe wykształcenie,
  • ukończone 18 lat,
  • potwierdzoną zaświadczeniem lekarskim zdolność do pracy w zawodzie spawacza.

Główne cele kursu

Rozpoczynając szkolenie z zakresu cięcia plazmą, poznasz zasady działania i zastosowanie systemów plazmowych. Każdego kursanta czeka także przygotowanie teoretyczne z zakresu warunków technologicznych i bezpieczeństwa. Przewaga zajęć praktycznych ma natomiast realnie przygotować Cię do pracy z palnikami plazmowymi, zaczynając od obsługi samego urządzenia, aż do jego wykorzystania podczas obróbki metali.

Kurs cięcia plazmowego w Lublinie jest prowadzony przez grono specjalistów w dziedzinie spawalnictwa. Przekazywaniem wiedzy w Centrum Kształcenia Spawaczy Radiis zajmują się doświadczeni w dydaktyce prowadzący, a instruktorami podczas zajęć praktycznych są spawacze o wieloletnim stażu. Otrzymasz darmowe materiały do samodzielnej nauki i nielimitowaną ilość surowców w trakcie ćwiczeń, ale przede wszystkim, podstawę do budowania dalszej kariery w tym niezwykłym, nieustannie rozwijającym się zawodzie.

Skontaktuj się z nami!