Kurs cięcia plazmowego w Stalowej Woli

RADIIS- dlaczego warto  nas wybrać? 

Centrum Kształcenia Spawaczy RADIIS posiada certyfikat Instytutu Spawalnictwa. Dodatkowo ośrodek można znaleźć też w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Katowicach. Jest to miejsce godne zaufania. Możemy się pochwalić współpracą zarówno z urzędami pracy, jak i z zakładami przemysłowymi. Kształcąc się u nas, zyskujesz wiele nowych możliwości. Już dziś zapisz się na kurs cięcia plazmowego w Stalowej Woli.

Cięcie plazmowe – opis metody

Plazma nazywana jest czwartym stanem skupienia. Jest to gaz, który składa się z mieszaniny jonów, elektronów i opcjonalnie cząstek neutralnych. Jedną z najważniejszych cech plazmy jest to, że przewodzi prąd elektryczny. Wyróżnia się trzy stany ze względu na natężenie prądu:

  • tzw. czarny prąd – niskie natężenie prądu,
  • początek wytwarzania światła – średnie natężenie prądu,
  • łuk elektryczny – duże natężenie prądu.

Powstawanie łuku elektrycznego wykorzystywane jest w procesach cięcia i spawania plazmowego.

Cięcie plazmowe to rodzaj cięcia metali polegający na wykorzystaniu łuku plazmowego. Wyróżnia się dwa rodzaje: ręczne lub mechaniczne. W procesach mechanicznych używane są głównie przecinarki CNC lub roboty przemysłowe.

Kurs cięcia plazmowego w Stalowej Woli, czyli Twoja droga do sukcesu!

Chcesz być fachowcem w dziedzinie cięcia plazmowego? Ciągle dążysz do doskonalenia swoich umiejętności? Kurs cięcia plazmowego w Stalowej Woli to idealny wybór dla Ciebie! Zajęcia odbywają się w nowoczesnej sali wykładowej. Udostępniamy także materiały szkoleniowe, które pozwolą utrwalić wiedzę. W celu przystąpienia do kursu należy być pełnoletnim, posiadać ważne zaświadczenie lekarskie oraz minimum średnie wykształcenie. Nasze zajęcia prowadzone są przez instruktorów z wieloletnim doświadczeniem. Podczas kursu zdobędziesz zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz zaświadczenie. Istnieje również możliwość wydania zaświadczenia w dowolnym języku europejskim.

Zastosowanie i zalety

Cięcie plazmowe można wykorzystać do obróbki materiałów, które przewodzą prąd. Metoda sprawdza się przy cięciu głównie aluminium i stali. Charakteryzuje się ona wysoką jakością, krawędź ciętego materiału pozostaje w stanie idealnym. To rozwiązanie dużo szybsze od metody tlenowo-gazowej. Jeśli chcesz być ekspertem w dziedzinie cięcia, koniecznie wybierz kurs cięcia plazmowego w Stalowej Woli. Zdobyta wiedza oraz umiejętności z pewnością przyczynią się do znalezienia wymarzonej pracy. Nowe uprawnienia to inwestycja w siebie.

 
 

Skontaktuj się z nami!