Kurs ADR cysterny w Stalowej Woli

Uprawnienia, które można zdobyć po odbyciu kursu ADR na cysterny, są podstawą do podjęcia pracy przy transporcie materiałów niebezpiecznych. Zakres materiału obejmuje zagadnienia związane z procesem przewozu materiałów uznanych za groźne dla zdrowia. Szkolenie ma charakter praktyczny, zależy nam na tym, abyś zrozumiał, z czym konkretnie masz do czynienia i jak ważne jest przestrzeganie ustalonych procedur dla zachowania bezpieczeństwa własnego i osób postronnych. Na koniec kursu będziesz przygotowany do zdania egzaminu, po którym możesz odebrać zaświadczenie i rozpocząć nową pracę.

Kurs dla osób, które już posiadają uprawnienia

Kurs ADR cysterny w Stalowej Woli skierowany jest nie tylko do osób, które dopiero rozpoczynają pracę przy transporcie materiałów niebezpiecznych. Posiadając podstawowe uprawnienia w tym zakresie, można zapisać się na kursy doszkalające. Z oferty możesz skorzystać, jeśli posiadasz ważne uprawnienia w dniu podjęcia szkolenia, ale termin utraty ich ważności jest bliski. Należy bezwzględnie pilnować okresu ważności swoich uprawnień, ich wygaśnięcie jest równoznaczne z koniecznością zaprzestania pracy oraz realizacji kursu podstawowego.

Kto może podjąć kurs i gdzie się on odbywa?

Aby zapisać się na kurs, musisz posiadać prawo jazdy kat. B i mieć ukończone 21 lat. Oferujemy kursy z zakresu podstawowego, w których skład wchodzą:

– kurs w zakresie przewożenia towarów niebezpiecznych wszystkich klas,

– omawiany kurs w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych w cysternach,

– szkolenie z przewożenia substancji niebezpiecznych klasy 1,

– szkolenie z przewożenia materiałów niebezpiecznych klasy 7.

Kursy doskonalące mają dokładnie ten sam zakres tematyczny, przy czym przypominamy, że dotyczą osób, które posiadają aktualne uprawnienia.

Co może być przewożone w cysternach?

Towary uznane za groźne, toksyczne można przewozić tylko zgodnie z jednoznacznie określonymi w umowie ADR zasadami. Zgodnie z ich zapisem materiał taki transportuje się w sztukach przesyłki, luzem bądź w cysternach. Do danego typu cieczy, granulatu czy substancji sproszkowanej przypisane są odpowiednie typy cystern. Napełnia się je albo w co najmniej 80%, albo w mniej niż 20. Osoba prowadząca taki pojazd jest zobligowana do szczególnej ostrożności, oraz do tego, by nie narażać materiałów na wstrząsy i pamiętać o przenoszeniu się środka ciężkości na zakrętach.

Jeżeli chcesz poszerzyć swoje uprawnienia, nie zwlekaj i zapisz się na kurs ADR na cysterny w Stalowej Woli już dziś.

Skontaktuj się z nami!